הרשמה לדיוור של Vichy

עדכונים, הטבות, טיפים וכל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול לגבי טיפוח העור
מחכה לך בתיבת המייל!

טיפ מדרמטולוג

מה גורם לנשירת שיער?

הידעת?

נשירת שיער יכולה להיות פתאומית או הדרגתית, ולא בהכרח על רקע תורשתי. יכולים להיות לה גורמים בסיסיים רבים.

בקרב גברים, ניתן לייחס 95% מהמקרים של נשירת שיער לאלופציה אנדרוגנטית – במילים אחרות, שורש הבעיה הוא גם גנטי וגם הורמונלי. ידוע גם כ"התקרחות גברית", המצב הזה מתחיל להתפתח עם ההתבגרות המינית, כשנשירת השיער בולטת במיוחד ברקות ובחלק העליון ביותר בראש.

אלופציה אנדרוגנטית פחות נפוצה בקרב נשים, וניתן לאבחן אותה רק באמצעות הערכה הורמונאלית. נשים יותר מושפעות משינויים עונתיים (בעיקר בסתיו) ומאפיזודות של עקה הורמונאלית (התבגרות מינית, הריון, גיל המעבר, וכיו"ב) שיכולים לגרום לנשירת שיער.

מה לעשות

ככלל, הימנעי מכל טיפול אגרסיבי בשיער, כמו מייבשי שיער בטמפרטורה חמה במיוחד, צביעת שיער וכיו"ב.
גברים צריכים לנקוט בצעדים מיידיים כדי למנוע נשירת שיער מוקדמת מידי – במילים אחרות, ברגע שהשיער סביב הרקות מתחיל להתדלדל. תבקש מהרוקח או מרופא העור להמליץ על טיפולים ספציפיים. הם יהיו יעילים עוד יותר אם תפעל מוקדם ככל האפשר.
נשים צריכות לזכור שנשירת שיער ארעית עקב תנודות הורמונליות זמניות - בגיל ההתבגרות המינית או במהלך ההריון, למשל - נוטה לפתור את עצמה. אולם, אם הבעיה נמשכת, כדאי שתתייעצי עם רופא הנשים שלך.

שתף את הטיפ שלך

שליחה באמצעות אימייל

טיפ מדרמטולוג

מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בקשקשים?

הידעת?

קשקשים הם התוצאה של קילוף מוגזם, או התקלפות, של הקרקפת. בדרך כלל, תאי הקרקפת מתחדשים באופן טבעי ונושרים בצורה של קשקשים {פתיתים} זעירים מאד ובלתי נראים. עם זאת, מספר גורמים יכולים להגביר את התהליך הזה, ואז אשכולות התאים המתים יוצרים שני סוגים של קשקשים. קשקשים יבשים, שהם קטנים ודקים, שמתנתקים ונושרים. קשקשים שמנוניים, שהם גדולים יותר וגסים יותר, נוטים להישאר על השיער ועל הקרקפת.

מה לעשות על בסיס יומיומי

אם יש לך קשקשים, ולא משנה מהי חומרתם, כדאי להימנע משימוש במוצרי טיפוח לשיער חזקים מדי ומחפיפת השיער  או ייבושו בטמפרטורה גבוהה מדי. שמפו נגד קשקשים המיועד לכל סוגי הקשקשים יעזור לפתור את הבעיה. את יכולה גם לבקש מרופא העור שלך לבצע אבחנה ספציפית ולעזור לך למצוא טיפולים יעילים.

שתף את הטיפ שלך

שליחה באמצעות אימייל

טיפ מרוקח

איזה שמפו כדאי לי לבחור לשיער שלי?

הידעת?

קיימים שלושה סוגי שיער: רגיל, יבש ושמנוני. שיער רגיל הינו מבריק ורך למגע, וקל לסרק ולעצב אותו.
שיער יבש הינו שיער עמום ודהוי, ולעיתים קרובות שברירי וחלש. חסר לו סבום, המיוצר ע"י בלוטות החלב, שבאופן רגיל מספקות שכבה שומנית אשר מגנה על השיער. ללא הגנה מספקת, השיער מאבד את הרכות והאלסטיות שלו וניזוק בקלות.
שיער שמן הוא הקיצוניות השנייה: ייצור עודף של סבום הופך אותו לחסר ברק, כבד וקשה לעיצוב.

מה לעשות

כדי בחור בשמפו הנכון, עלייך לדעת מהו סוג השיער שלך. תתייעצי עם הרוקח שלך מהו השמפו הטוב ביותר לקרקפת שלך (רגילה, שמנונית, יבשה, רגישה, וכיו"ב) ולסוג השיער שלך (יבש, דק, עבה וכיו"ב).

שתף את הטיפ שלך

שליחה באמצעות אימייל

שאל שאלהאת הרוקח שלך

ידידו הטוב ביותר של העור שלך, הרוקח יכול להמליץ לך על שגרת טיפוח שלמהו יסייע לך לטפל בגוף ובפנים.

מצא בית מרקחת של וישי לידך

Ok