המדריך לשיער הדליל
עם
פסקל מורה
מומחה ל: אחראית תקשורת מדעית בוישי
חזור

האם שיערכם הדק נראה חסר ברק ואתם חוששים לחפוף אותו ולהחמיר את המצב? הכנו לכם מדריך קצר ועשיר בטיפים לשיער בריא

שיער דליל

מהי הדרך הטובה ביותר לחפוף שיער דליל?

האם שיערכם הדק משגע אתכם? האם הוא נראה חסר חיים וברק ואתם חוששים לחפוף אותו כי זה עלול יחמיר את המצב? נסו להשתמש בשמפו המתאים לשיערך ועקבו אחר המדריך שלנו לשיער בריא
 

שלב ראשון: הבנת מחזור החיים של השיער

זה אף פעם לא נעים למצוא ערמת שיער באמבטיה, אבל זה בהחלט טבעי! אורך החיים של כל שיערה על ראשך הוא 3 שנים בממוצע. במהלך התקופה הזו השערה עוברת שלושה שלבים: שלב הצמיחה (השערה צומחת בממוצע 0.3 מ"מ ביום), שלב המנוחה/נשירה ולבסוף השלב הרדום, כאשר זקיק השיער הריק מתכונן לקראת צמיחה חדשה.
 
מעגל החיים של השיער קורה בערך 25 פעמים לאורך תקופת החיים שלנו. לפעמים שלב הצמיחה קצר יותר משלב המנוחה שאורכו יכול להיות בין חודשים לשנה ובתקופה הזו הזקיק נשאר ריק, וכך השיער הופך לדליל יותר.
 

שלב שני: לא לפחד לחפוף את השיער

חפיפת השיער באופן קבוע נחוצה כדי לשמור על היגיינה בסיסית. בעלי שיער דליל חוששים שחפיפה מעודדת נשירת שיער. אבל זה ממש לא נכון. לחפוף את השיער עם שמפו עדין פעמיים בשבוע לא פוגעת כלל בשיער. "השיער לא ינשור פחות אם תחפפו את השיער", מסבירה פסקל מורה, האחראית על התקשורת המדעית במותג וישי. "הטיפ שלי לבעלי שיער פגום הוא: במקום לשפשף את השיער באופן נמרץ על הקרקפת עד ליצירת קצף, נסו להקציף את השמפו באמצעות חיכוך הקרם בין הידיים ואת הקצף שנוצר להניח בעדינות על גבי השיער". 
 

שלב שלישי: בחירת השמפו

"גם אם אתם משתמשים בשמפו מסוים לטיפול באובדן שיער, מאוד חשוב לשטוף את השיער בזהירות", מסבירה פסקל. חשוב לבחור במוצר שלא מעורר גירויים בקרקפת. שמפו הוא לא מוצר שנשאר בשיער, מכיוון שאנחנו שוטפים אותו. לכן החומרים הפעילים פחות נותרים על הקרקפת. עם זאת, החומרים נוטים לפעול באופן מיידי כדי לאפשר שיער עבה וזוהר.
 

שלב רביעי: עיסוי הקרקפת

בשיער דליל, הקולגן שסביב שורש השיער הופך נוקשה ומונע חדירה של חומרים מזינים וזרימת דם. כך אט אט השיער נחלש ועלול לנשור. עיסוי הקרקפת היא אחת הדרכים לסייע להמריץ את מחזור הדם ובכך להחזיר לשיער את הבריאות והחיות.
 

איך בכל זאת ניתן להעניק נפח לשיער דליל? הנה 3 טיפים מקצועיים:

1. אל תנגבו את השיער במגבת, זה עלול לגרום לנזק לחומרים המגנים על השיער. במקום זאת, עטפו את השיער במגבת ותנו לו להתייבש באופן טבעי
2. מומלץ לשנות את נתיב השבילים בשיער כדי להרים את השורשים ולתת לשיער יותר נפח
3. כאשר מייבשים את השיער עם מייבש שיער, מומלץ לכוון אותו לטמפרטורה הנמוכה ביותר ולהשתמש במברשת עגולה כדי להרים את השורשים. לסיום מומלץ להעניק משב רוח קר על השורשים כדי ליצור נפח
 
 
:שתפו בפייסבוק