חדל קשקשת - טיפים לטיפול בקשקשים
עם
צוות וישי
מומחה ל:
חזור

נמאס לכם מהפתיתים הלבנים? הנה המדריך שלנו לטיפול בקשקשים - מה לא לעשות ואיך לסלק אותם אחת ולתמיד!

 
 
כאשר אנו רואים עקבות של קשקשים בשיער או על הכתפיים שלנו, אנו נוטים להיכנס לפאניקה ולנסות להיפטר מהם בכל דרך אפשרית. שאלנו את המומחים של וישי כיצד באמת ניתן להתמודד עם התופעה באופן הנכון ביותר.
 
 

כמה טעויות שאנשים עושים בטיפול בקשקשים

טעות מספר 1: אתם מרגישים אשמים

קשקשת היא מעבר לשליטתנו, וזו בהחלט אינה התוצאה של היגיינה לקויה! אולי אתם חשים נבוכים בגלל אותם "פתיתים" על שיערכם, אך דעו שאתם לא לבד, שליש מהאוכלוסייה סובלת מהמצב הזה. לא משנה אם הקרקפת שלכם שמנונית או יבשה, הגורם לקשקשים הוא תמיד אותו הגורם: הפרשת יתר של סבום על ידי בלוטות החלב, מובילה לייצור מוגבר של "פתיתים" לבנים על פני הקרקפת. במינונים גדולים, "פתיתים" אלה יכולים לגרות את העור ולגרום לעור הקרקפת להיות רגיש ולהתקלף.
 

טעות מספר 2: שטיפה אגרסיבית של השיער עם המוצרים הלא נכונים

אל תנסו לפתור את בעיית הקשקשים על ידי שטיפת השיער לעתים קרובות או בצורה אגרסיבית מדי. אם תנהגו כך לאורך זמן, זה רק יגרום לקרקפת שלכם להיות רגישה יותר. במקום זאת, נסו לשטוף את השיער לסירוגין (למשל בימים זוגיים בלבד) עם מוצרים שפותחו והותאמו במיוחד לטיפול בקשקשים, כמו שמפו נגד קשקשים בעל דרגת PH ניטרלית. שמפו מסוג זה, יעזור להחזיר את איזון חומצת הבסיס אל הקרקפת שלכם. בנוסף, חשוב לבחור מרקמים חדשים – כמו שמפו נטול סולפט, השומר על סיב השערה ומתאים לקרקפת רגישה ולחפש אחר שמפו המכיל חומרים פעילים שהוכחו כיעילים עבור טיפול בקשקשים (כגון חומצה סליצילית, ויטמין PP, סלניום, סרמידים ואבץ).
 

טעות מספר 3: אל תנסו להיות כימאים

על ידי רקיחת שמפו משמנים אתריים בעצמכם, סביר להניח שרק תחמירו את המצב. שמנים אתריים גורמים לעתים קרובות לאלרגיה ויכולים להחמיר את המצב של קרקפת רגישה. לכן, חשוב לפנות לבית המרקחת, ולקבל ייעוץ מקצועי מהרוקח על מנת לבחור את הטיפול המתאים ביותר עבורכם.
 

טיפים קלים לטיפול בקשקשים

להנמיך את החום

בעת שטיפת וייבוש השיער חשוב להשתמש במים קרים או באוויר קריר. זה יאפשר להרגיע ולשכך את תחושת אי הנוחות. חשוב לזכור שהחום מגרה את בלוטות החלב לייצור מוגבר של סבום.
 

תשכחו מאביזרים

צעיפים, כובעים וסרטי ראש גורמים לקרקפת להיות חמה ומיוזעת, דבר שיכול להחמיר את פעולת בלוטות החלב, שהן הגורם מספר אחת לקשקשים. בנוסף, מומלץ להימנע מלגעת בקרקפת לעתים קרובות מדי ולא להשתמש בכמויות מוגזמות של מוצרי עיצוב, אשר יכולים לגרות את עור הקרקפת עוד יותר.
 
 
לרשימת מוצרים לטיפול בקשקשים לחצו כאן
:שתפו בפייסבוק