אישור

אישור ביטול

תודה

סגור

4 הסימנים של קרקפת רגישה

כל מה שעלייך לדעת על הסימנים של קרקפת מגורה. תחושות עקצוץ וצריבה, עור מתוח ומגרד: מתמקדים ב-4 הסימפטומים של קרקפת רגישה.

4 הסימנים של קרקפת רגישה


אנשים רבים סובלים מתחושות עקצוץ ו/או צריבה, מעור מתוח ומגרד בקרקפת, אבל רק מעטים מבינים שאלה הם הסימנים של עור רגיש. עם 230 קולטנים {רצפטורים} לסמ"ר, זה לא מפתיע שהקרקפת – שהיא עשירה בכלי דם ובקצות עצבים – יכולה להיות רגישה יתר על המידה {היפר-רגישה}. להלן 4 הסימפטומים השכיחים ביותר של קרקפת רגישה.

גירוד


מביך, מסיח את הדעת ומרגיז, ראש מגרד הוא אחד הסימנים הנפוצים ביותר לקרקפת רגישה. כמו תחושות עקצוץ, גירוד יכול להיות סימן של תגובה אלרגית למוצר לטיפוח השיער. הוא יכול גם להיגרם על ידי שימוש יתר על המידה בכלים לטיפוח ולעיצוב השיער, בעיקר מחליקי שיער, מייבשי שיער מברשות עם זיפים חדים או מסרקים חדים.

תחושת של עקצוץ או דקירה


אחד הסימנים העיקריים של קרקפת רגישה הוא עקצוץ, תחושה של דקירות בכל הראש שלך. העקצוץ יכול להיגרם בשל מגוון סיבות, הנפוצה ביותר היא זיהום אוויר או תגובה למוצרים לטיפוח השיער. אלה כוללים לא רק שמפו, מרכך {קונדישנר} ומוצרים לעיצוב השיער, אלא גם - ובעיקר - צבעי שיער. עלייך תמיד לבדוק את הצבע לשיער על אזור קטן בעור שלך (בדרך כלל בחלק האחורי של הצוואר) לפני השימוש בו.

תחושת צריבה


קרקפת כואבת, חמה היא סימן שהעור סובל. התהליך הטבעי של השלת תאים מתים יכול להשתבש במהירות כתוצאה מהברשה קשה, מסרקים חדים ואביזרים לשיער אשר מגרדים את פני הקרקפת, וגורמים לתחושה של כאב פועם/דופק או צריבה.

תחושה של עור מתוח


בדיוק כפי שאת עלולה לחוות על הפנים שלך, גם הקרקפת סובלת מתחושות של עור מתוח, כאילו העור נמתח. לעתים קרובות זהו סימן ליובש: העור שלך חסר לחות והוא פחות גמיש. אולם, שלא כמו עור הפנים שלך, לא ניתן למרוח קרם לחות כדי לשקם את אלסטיות העור. מוצרים לטיפוח השיער המיועדים לקרקפת רגישה הם הפתרון.

במידה ואת מזהה אחד או יותר מארבעת הסימפטומים האלה, נסי לשנות את שגרת טיפוח השיער שלך למתאימה יותר ולהשתמש בשמפו המיועד ספציפית לקרקפת רגישה.

4 הסימנים של קרקפת רגישה

go to top