אישור

אישור ביטול

תודה

סגור

8 דרכים לשמור על הגזרה בתקופת גיל המעבר

תקופת גיל המעבר מסמנת שלב חדש בחיים: תקופה שאת בהחלט יכולה לקבל בשמחה ובאופטימיות. קראי והקפידי ליישם את 8 העצות הבאות שיסייעו לך לשמור על רוגע ובריאות ולהיות במצב זן בתקופה זו של שינויים.

8 דרכים לשמור על הגזרה בתקופת גיל המעבר

נשים רבות המגיעות לגיל 50 מבחינות בכך שבתקופה זו נהיה להן קל יותר לטפל בעצמן, לתעדף את השלומות שלהן וליהנות מהחיים בצורה מלאה יותר. בשלב זה הן כבר מכירות את החוזקות והמגבלות שלהן טוב יותר ממה שהכירו כשהיו בשנות ה-20 וה-30 שלהן, והן מצפות לשלב החדש בחייהן בתחושת שמחה, יצר הרפתקנות וביטחון עצמי. קראי ויישמי את 8 העצות שלהלן כדי להישאר בכושר מיטבי - מבחינה נפשית, פיזית ורגשית - במהלך תקופת גיל המעבר.

1. תתחילי לזוז כדי לשפר את מצב הרוח ולסייע לעצמות להיות בריאות יותר

שינויים הורמונליים במתרחשים בתקופת גיל המעבר עלולים להוביל להיחלשות העצמות והשרירים. יש להקפיד לשלב פעילות גופנית הכוללת נשיאת משקל בשגרת היומיום, כולל תרגילים כגון כפיפות בטן או הקפות שחייה.[i] האנדורפינים המשתחררים מפעילות גופנית יכולים גם לשפר את מצב הרוח.


[i] http://www.nhs.uk/Livewell/healthy-bones/Pages/menopause-and-your-bone-health.aspx

2. הפכי את חדר השינה שלך לידידותי יותר לשינה

חדר קריר, שקט וחשוך הוא אופטימלי ללילה שלם של שנת יופי. זה נכון במיוחד אם את סובלת מזיעת לילה או גלי חום המופיעים בגלל השינויים ההורמונליים המתרחשים. לכן חשוב שתשמרי על עצמך קרירה, רגועה ותדאגי לקבל מספיק לחות.

3. דאגי שהתזונה שלך תכלול כמות גדולה יותר של נוגדי חמצון

רצוי להרבות באכילת מזונות עשירים בנוגדי חמצון, כגון פירות טריים, ירקות, מוצרי סויה ותה ירוק, שכן אלה הוכחו כמסייעים בהפחתת עקה חמצונית בתקופת גיל המעבר, שבתורה עלולה להוביל להאצת קצב ההזדקנות.[i]


[i] http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16442644

4. שתי במידה ואל תעשני

אלכוהול הנצרך במידה (לא יותר מ-2 כוסות ביום) בהחלט יכול להיות משולב באורח חיים בריא - אך יש לוודא שלא חורגים מכמויות אלה. ובו בזמן - אל תעשני: ממצאי המחקרים מצביעים על כך שעישון עלול להאיץ את תהליך ההזדקנות, להחליש את העצמות ולגרום לבעיות בריאות חמורות נוספות.[i][i] http://www.nhs.uk/Livewell/healthy-bones/Pages/menopause-and-your-bone-health.aspx

5. תצרכי כמה שיותר סידן וויטמין D - ותפחיתי שומנים וסוכרים

כדי לשמור על כושר מיטבי, עליך לדאוג לאכול תזונה מאוזנת הכוללת הרבה סידן וויטמין D - שניהם חיוניים לבריאות העצם.[i] במקביל, הגבילי את כמויות השומנים והסוכרים. מוצרי חלב דלי שומן ועלים ירוקים הם מקורות מצוינים לסידן ובנוסף החלב לרוב מועשר בוויטמין D.


[i] http://www.webmd.com/menopause/guide/staying-healthy-through-good-nuitrition

 

6. שמרי על העור שלך לח ורענן

כאשר עוברים את גיל 50, הטיפול בעור עשוי להפוך למסובך יותר: שינויים הורמונליים עלולים לגרום לעור להפוך ליבש ולגרום לו לאבד את גמישותו. על מנת להחזיר לעור את הלחות החסרה ולשפר את מוצקות העור, נסי טיפול אנטי-אייג'ינג, למשל קרם יום להשבת הלחות בעור מסדרת נאובידיול. הנוסחה החדשה והמהפכנית תותיר את העור שלך חלק, קריר ותעניק לו מידה ניכרת של לחות, וזאת תוך סיוע להרמת העור וחידוש צפיפותו בכל הרמות: תוכלי להרגיש מיידית רעננה יותר, זוהרת יותר ובטוחה יותר בעצמך.

7. תיהני מעט מקרני השמש

בעוד שחשיפה ממושכת מדיי לשמש עלולה להזיק לעור שלך, חשיפה מועטה מדיי עלולה למנוע ממך ויטמין D שהינו חיוני ובעל חשיבות לחיזוק העצמות. נסי להיחשף מעט לשמש בכל יום. גם רק כמה דקות בכל פעם אמור לעזור, רק אל תשכחי להגן על העור בעזרת קרם הגנה.[i]


[i] http://www.nhs.uk/Livewell/healthy-bones/Pages/menopause-and-your-bone-health.aspx

8. דאגי לפנות זמן למיינדפולנס

יש מספר רב של מחקרים קליניים שמוכיחים את היתרונות של תרגול מיינדפולנס: הפחתת תחושת לחץ והגברת תחושת השלומות הם רק שניים מהיתרונות. ממצאי מחקרים[i] מצביעים על כך שתרגול של 10 דקות ביום עשוי לאפשר יתרונות משמעותיים, אבל אולי כדאי לנסות להתאמן במשך 20 או 30 דקות כדי להגיע להקלה מרבית של תחושת המתח.[ii] תוכלי להקדיש פרקי זמן קצרים אלה מספר פעמים בשבוע לתרגול ישיבה ונשימה עמוקה, או שתוכלי לשלב שגרת יוגה במהלך.


[i]Relationships between mindfulness practice and levels of mindfulness, medical and psychological symptoms and well-being in a mindfulness-based stress reduction program
[ii] http://www.health.harvard.edu/blog/mindfulness-meditation-may-ease-anxiety-mental-stress-201401086967

 

פורסם בתאריך

go to top