אישור

אישור ביטול

תודה

סגור

גיל המעבר: מהם התסמינים השכיחים ביותר המצביעים על שינויים בעור שלי?

כאשר תקופת גיל המעבר מגיעה, נלווים לה מגוון שינויים נוספים בגוף, בנפש וגם בעור. זו התחלה של מסע חדש בחיים ולמרות שייתכן שזה לא נראה לנו הכי נוח, הידיעה אודות מה שעובר עליכן יכול לסייע לכן לעבור את התקופה יותר בקלות ולצאת ממנה מחוזקות.

גיל המעבר: מהם התסמינים השכיחים ביותר המצביעים על שינויים בעור שלי?

במאמר שלהלן, המומחית שלנו, דר' קרולינה קופק, מתארת את השינויים השונים שתרגישו ותראו על העור שלכן, למשל אובדן גמישות, ומסבירה מדוע את הסיבות המובילות לשינויים אלו. ייתכן ולא תחוו את כל התסמינים מכיוון שגיל המעבר הוא מסע אישי מאד, אבל מכיוון שכל אישה בהכרח תעבור תקופה זו, אנחנו כאן כדי לעזור.

התסמינים השונים של גיל המעבר על העור שלך

התסמינים על עורך שונים, בהתאם לשלב גיל המעבר בו את נמצאת,
אך תסמין קבוע הוא חוסר בלחות.

גיל המעבר הוא תהליך מורכב שעשוי לגרום למספר שינויים בולטים בגוף, בעור ובשיער שלך. אנחנו מאמינים שאת צריכה להיות מוכנה לקראת שינויים אלה! ראשית רצוי שתדעי שהירידה בתפקוד השחלות גורמת לחוסר איזון הורמונלי המשפיע על תהליכים ביולוגיים טבעיים של העור. תחלופת התאים אורכת זמן רב יותר, ישנה פגיעה בהתחדשות התאים ובשמירה על רמת הלחות, וזאת לצד אובדן קולגן וסיבים אלסטיים. כל אלו מובילים לשינויים מתסכלים באיכות העור. מתסכלים, אבל לא בלתי הפיכים!

התסמינים הראשונים המופיעים קשורים בדרך כלל לשינוי המתרחש ברמות ההורמונים והם כוללים:

  • יובש - ניתן להבחין שהעור הופך למחוספס, לפעמים מגורה ומגרד הגוון הופך לעמום.
  • דילול – ניתן להבחין בכמות גדולה יותר של קמטים, במיוחד סביב העיניים והפה ולפצעים לקוח זמן רב יותר להחלים.
  • רגישות העור - העור נהיה מגורה לעתים קרובות, מופיעה אדמומית המלווה בתחושת עקצוץ ובשלב זה עליך להיות זהירה יותר בהחלטות שאת מקבלת בנוגע לטיפול בעור.
  • אקנה - בעיות עור קיימות עלולות להחמיר או להתפתח מחדש (de-novo) בגלל רמות נמוכות יותר של הורמונים נשיים.
  • סימנים של נזקי שמש כמו כתמי גיל – סביר להניח שתבחיני בהשפעות של השנים שחלפו בהן היית בחשיפה עודפת לשמש ללא שימוש באמצעי הגנה.
  • עור רפוי - ככל שרמות הקולגן יורדות העור מתחיל לאבד מהמוצקות שלו.
  • חבורות קלות – אלו נגרמות בשל הידלדלות עור מתקדמת כתוצאה מהירידה ברמות קולגן, גליקוזאמינוגליקן (GAG) ומים.
  • יש יותר שיער הצומח על עור הפנים ופחות שיער בקרקפת - ניתן להבחין בשיער לא רצוי מעל השפתיים, לאורך קו הלסת והסנטר, בעוד ששיער הראש על הקרקפת הופך לדק יותר ולפעמים ניתן להבחין גם בנסיגה של קו השיער הקדמי.

נקודות מרכזיות שכדאי לזכור בנוגע לתסמיני גיל המעבר הבאים לידי ביטוי בעור

לשינויים המתרחשים בגופך יש לעיתים קרובות השפעה גם על העור וזאת משום שהעור הוא איבר גוף שהכי קל להבחין בשינויים המתרחשים בו. אולם זהו גם האיבר שהכי קל להגן עליו ולהביא לריפוי שלו משום שאנו יכולות לטפל בו באופן ישיר ומקומי. זו הסיבה שבתקופה זו ההחלטות שלך בנוגע לטיפוח העור הן חשובות עוד יותר.

go to top