אישור

אישור ביטול

תודה

סגור

בתום תקופת גיל המעבר: השלווה חוזרת

בתום שנה שלמה ללא מחזור, תופעות גיל המעבר מתבססות ומתחיל השלב הבא שלאחר תקופת המעבר. ואז יהיה להן סוף? לא מייד! לא לגמרי!

בתום תקופת גיל המעבר: השלווה חוזרת

התקופה שבתום תקופת גיל המעבר מאופיינת בירידה והיעלמות הדרגתית של תסמינים מסוימים, כגון גלי החום ושינויים במצב הרוח. עם זאת, אנחנו עדיין נותרות עם אוסטאופורוזיס, סיכונים קרדיווסקולריים הקשורים ללב ולכלי הדם, אובדן החשק המיני, בעיות במתן שתן ושינויים במבנה הגוף ובגזרה. בכל הנוגע לעור שלך, בנוסף לרפיון העור ואובדן צפיפותו, רמות השומנים ממשיכות לרדת וכתוצאה מכך הגמישות של העור ממשיכה להיפגע והעור הופך ליבש יותר, רפוי יותר לצד קמטים נוספים הממשיכים להופיע ולהעמיק. אין כל ספק שהתקופה שלאחר גיל המעבר מציגה שלב חדש נוסף בחיים.

מה הדרך הטובה ביותר להתמודד עם שלב זה? התשובה היא לקבל את השלב החדש שאת עומדת בפניו, למצוא רוגע פנימי ולאמץ גישה חיובית לעתיד. כמובן שהרבה יותר קל להגיד את זה מאשר ליישם את זה ולשם כך ריכזנו עבורך מספר עצות שיעזרו לך להגיע לנקודת מיקוד ולהחזיר שלווה לחייך לאחר התקופה הסוערת ומלאת התהפוכות המאפיינת את תקופת גיל המעבר.


מדיטציה: מציאת הדרך לשלום

מדיטציה מציעה מגוון יתרונות, הן לגוף והן לנפש. היא מתאימה בדיוק להחזרת תחושת יכולת עצמית, השבת הרוגע הפנימי והיא מסייעת להסתכל על דברים בחייכן בצורה ברורה יותר.

האם ידעת שצוותי מדענים חקרו ומצאו שתרגול מדיטציה באופן קבוע תורם להפחתת מצבי מתח ודלקות, ומאט את קצב הזדקנות התאים. לאחר חמש עשרה דקות בלבד של תרגול מדיטציה על בסיס יומי את תרגישי עלייה ברמת האנרגיה והרוגע והפחתה בנטייה לחוות תחושות חרדה.

ממצאי מחקרים על מדיטציה הוכיחו שלמדיטציה יכולות מופלאות הפועלות באופן חיובי על הנפש. מתיאו ריצ'ארד (Matthieu Ricard), נזיר בודהיסט שפעל כמתרגם הרשמי של הדלאי-לאמה, הוא אחד התומכים הגדולים בימינו המקדם את היתרונות הנפשיים הללו. בספרים שפרסם ובראיונות שנערכו איתו הוא מסביר כיצד מדיטציה יכולה לעזור בניהול רגשות, במניעת שינויים במצב הרוח ובסיוע במציאת רוגע ושלווה פנימית במידה רבה יותר. בנוסף המדיטציה עוזרת להקל תחושות חרדה ודיכאון.

כמובן שלא ניתן לצפות שנהיה מסוגלות להגיע למצב מדיטטיבי של נזיר בודהיסטי בן לילה. זה כנראה ייקח לנו קצת זמן! אבל, תרגול מדיטציה על בסיס יומי, בדרך שאת בוחרת, באמת תוכל לשפר את חיי היומיום שלך.

 

זקוקה לסיבות נוספות לפני שאת מתחילה לתרגל מדיטציה?

ריכזנו עבורך 10 סיבות!

  1. המדיטציה מסייעת להגביר את רמות האנרגיה ולהרגיש פחות עייפות.
  2. המדיטציה מרפה את מערכת העצבים ומפחיתה התקפי חרדה.
  3. המדיטציה יכולה לעזור להפיג את התשוקה לאוכל או לעישון.
  4. המדיטציה משפרת את תפקוד המוח, הזיכרון ויכולת הריכוז.
  5. המדיטציה מסייעת להבהיר רעיונות.
  6. המדיטציה מסייעת לנהל את הרגשות שלנו.
  7. המדיטציה מפחיתה תוקפנות ומגבירה סובלנות, גם כלפי אחרים אבל בעיקר כלפי עצמך.
  8. המדיטציה מסייעת להרגיש יותר עם רגליים על הקרקע.
  9. המדיטציה מציעה הזדמנות להסתכל על החיים בצורה אחרת, חיובית יותר.
  10. המדיטציה מחזירה תחושת שקט פנימי, ביטחון עצמי ושלומות.

מדיטציה: מדריך מעשי מקוצר ובו שני שלבים בלבד

שלב 1: התרכזי בנשימה שלך
תחילה יש לשבת, לעצום עיניים ולנשום באופן טבעי. מקדי את כל תשומת הלב שלך בנשימה פנימה והחוצה, התרכזי בתחושה בנחיריים, בריאות, ובבטן. תחשבי רק על הנשימה שלך.

שלב 2: התרכזי בגוף שלך
כאשר את עדיין בישיבה עם עיניים עצומות, המשיכי לנשום בטבעיות. לאחר מכן התחילי למקד את כל תשומת הלב למשך 30 שניות בראש שלך, לאחר מכן בפנים שלך, ואז בצוואר שלך וכך הלאה במורד הגוף, עד שתגיעי לבהונות כפות הרגליים. את צריכה לרכז את כל תשומת הלב שלך בגוף שלך.

זכרי, מדיטציה דורשת אימון, בדיוק כמו ריצה. אם את מרגישה שהמחשבות "בורחות" לך, אל תדאגי, זה די נורמלי. כל תרגול יסייע לך להתמקד למשך זמן ארוך. הכל זה עניין של אימון המוח.

התחילי עם כמה דקות בכל בוקר, והרחיבו את התרגולים. בתוך זמן קצר, המדיטציה תהפוך לחלק משגרת היומיום שלך, ממש כמו צחצוח שיניים, והתוצאה - זן!

פורסם בתאריך

go to top