אישור

אישור ביטול

תודה

סגור

ויטמין C בטיפוח עור: 9 יתרונות לעור הפנים שלך

ויטמין C אינו רק מרכיב חשוב במזונות על, הוא גם מרכיב חשוב לשגרת הטיפוח שלנו. גלי כיצד תכונות האנטי-אייג'ינג של ויטמין C יכולות לסייע לעורך.

ויטמין C בטיפוח עור: 9 יתרונות לעור הפנים שלך
Benefits of Vitamin C

בין אם את צורכת ויטמינים כגלולה של תוספי מזון או אוכלת יותר תפוזים וקיווי, את ודאי רגילה להוסיף ויטמין C כשאת מרגישה חולשה או כדי להעלות את רמות האנרגיה שלך כשאת מרגישה עייפה. אבל האם ידעת שלוויטמין C יש יתרונות אנטי-אייג'ינג המעניקות לעורך בוסט של זוהר? החל מטיפול בקמטים ועד למראה עור בהיר וזוהר יותר, גלי מדוע כדאי לך להוסיף את ויטמין C לשגרת הטיפוח שלך.

ויטמין C מרכיב אנטי-אייג'ינג נוגד חמצון

ויטמין C, בתצורה הטהורה ביותר שלו כחומצה אסקורבית, יכול לסייע להפחית נזקים הנגרמים בעור על ידי רדיקלים חופשיים המאיצים את תהליך הזדקנות העור, מסייע להילחם בחשיפה לזיהום ולקרני UV, ולהגן מפני הזדקנות הנגרמת על ידי חמצון ונזקי עור הנוצרים כתוצאה מחשיפה לשמש.

ויטמין C מגן מפני השפעת הזיהום על העור

לצד התכונות נוגדות החמצון שיכולות להפחית כמה מן ההשפעות המזיקות של חשיפה לזיהום, ויטמין C יכול גם לסייע לתאי העור להגן על עצמם מפני האוזון ולסייע לשקם כל נזק שכבר נגרם לעור, יעיל במיוחד עבור אלו שגרים בעיר, החשופים לזיהום מדי יום.

ויטמין C אנטי דלקתי

ויטמין C פועל להרגעת גירוי ואדמומיות בעור ויכול לשפר את מצב העור על ידי עיכוב התגובה הדלקתית של העור. עבור אלו הסובלים מאקנה ורוזציאה, ויטמין C כמפחית דלקות משמעותו פחות אדמומיות ונפיחות.

ויטמין C מגן מפני נזקי קרינת UV

באמצעות הגנה על מבנה העור, ויטמין C מסייע להגביל את תגובת העור לקרני UV העלולים להאיץ את תהליך ההזדקנות ולגרום להופעת קמטים. כמו כן, הוא פועל להבהרת כתמי שמש ובעיות פיגמנטציה של העור. שלבי אותו עם מקדם הגנה SPF עבור יעילות מרבית של טיפוח העור במזג אוויר שמשי.

ויטמין C מחזק את תפקוד מחסום העור

ויטמין C משפר את פעולת מחסום העור על ידי הגברת ייצור הסרמידים וליפידים אחרים בגוף, ובכך מסייע בשמירה על רמות גבוהות של לחות בעור, עבור עור גמיש ורך יותר, המסוגל להתמודד טוב יותר עם תהליך ההזדקנות.

ויטמין C מסייע למראה עור זוהר

כמרכיב טבעי, ויטמין C פועל גם כפילינג לעור, מסיר תאי עור מתים שיכולים ליצור מראה עמום, להשגת מראה עור אחיד ובהיר יותר. זו תכונה שימושית במיוחד אם יש לך עור יבש.

ויטמין C מגביר את ייצור הקולגן

קולגן חיוני לשמירה על גמישות העור, במיוחד ככל שאנו מתבגרים. ויטמין C מסייע להאיץ את ייצור הקולגן בגור, כך שהעור נותר רך ומלא נפח, ומפחית את מראה הקמטוטים(1).

ויטמין C משפר פיגמנטציה לא אחידה

הודות להיותו אנטי דלקתי ופעולת הפילינג שלו, ויטמין C מסייע לשיפור ומניעת מראה של כתמי עור הנגרמים כתוצאה מחשיפה לקרינת UV של השמש ותהליך ההזדקנות. חשוב לציין, הוא גם מעכב את ייצור המלנין בגוף ופועל לתיקון מראה כתמים כהים עבור גוון עור אחיד יותר.

ויטמין C יכול לסייע לעור הנוטה לפצעונים

תכונות הפילינג והזנה בלחות של ויטמין C הופכות אותו למרכיב חיוני עבור עור יבש, אבל בריכוז גבוה יותר הוא יכול גם לסייע לאיזון רמות הסבום בעור, עבור בעלי עור שמן עם נטייה לפצעונים. פעולה אנטי-בקטריאלית מסייעת גם כן לשפר מראה כתמי עור.

ויטמין C: יתרונות רבים לעור

החל מנערים ונערות עם נטייה לפצעונים ועד לנשים המעוניינות להאט את הופעתם של סימני זקנה ותושבי ערים הרוצים להגביל את ההשפעה של הזיהום והחיים בסביבה עירונית, ויטמין C הינו מרכיב פעיל ועוצמתי שיכול לחולל פלאים לעור. בפעם הבאה שאת רוכשת מוצרי טיפוח, עליך לשקול להוסיף סרום או קרם ויטמין C לשגרת הטיפוח שלך.

מקור:
1. Vitamin C Technical File, Vichy Laboratories, L’Oréal Worldwide Applied Research and Innovation Department.

go to top